Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Dotaz - osoba, která se o sebe není schopna postarat

17.12.2019 | Adela

Dobrý den, měla bych dotaz týkající se osoby, která se o sebe není schopna sama postarat. Je to člověk, kterému umřela maminka a on to velmi špatně nese a na všechno rezignoval. Vzhledem k tomu, že si za celý život nasekal spoustu dluhu, tudíž bere důchod pouhých 6-7 tisíc, kterému samozřejmě nestačí. Je na tom špatně i zdravotně, každou chvíli je v nemocnici, tam ho dají trošku do kupy, pustí ho domu a během chvíle je tam znovu. Jsme už zoufalý a nevíme co s ním, je to bohužel rodina, na druhou stranu nás neustále využívá a tahá z peněz. Dokonce si už začal i půjčovat za našimi zády a ti lidé poté po nás peníze vyžadují. Jsme v opravdu blbě situaci, ale větší část rodiny už se k němu obrátila zády a já už toho mám také dost. A silnou cukrovku, špatně srdce a spoustu dalších problémů, doma se o sebe nepostara, neudělá si ani jídlo, jen celý dny leží. Co byste nám poradili? Moc děkuji za odpověď.

Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna 2019 skončila!!! TT
dotazy tudíž nebudou zodpovězeny, je zbytečné jejich vkládání


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: