Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Dotaz na umístění v LDN

5.5.2013 | Věra Zemanová

Maminku (80 let) odvezla v pátek 3.5. sanitka do nemocnice (upadla doma v bytě, byla pomočená, nemohla se postavit). Umístili ji na traumatologii s podezřením na otřes mozku, ale má zánět močových cest, včera byla bezvládná, dnes je na tom lépe, ale začala mluvit nesmysly. Z traumatologie ji chtějí zítra,tj. v pondělí propustit, a to buď do domácího ošetřování nebo do LDN. Nejsem na to připravená- tak rychle se rozhodnout, stále se mi zdá, že by ji měli ještě ošetřit v nemocnici, nevíme, zda se vůbec postaví. Kdybychom ji vzali na chvíli domů, dostaneme pak umístění do LDN, kdyby bylo třeba ?
Všichni máme před důchodem, pracujeme, nemůžeme práci opustit. Můžete poradit ? Je to vše tak rychlé, nečekané...

Uvažte v klidu, co je ve vašich silách, co sami zvládnete, co umíte v rámci poskytování péče. Na druhé straně píšete, že práci nemůžete opustit. Umístění do LDN z domácího prostředí teoreticky je možné, maximum přijetí je ovšem překladem z nemocnice, stanice bývají spojeny i s rehabilitační oddělením. Bylo by vhodné situaci konzultovat s ošetřujícím personálem v místě.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: