Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


dotaz na příspěvek na péči o osobu blízkou či mobilitu

15.2.2013 | Bohumila střihavková

Dobrý den , jsem dcera- maminka je stará 82 let a má problémy schůzí a stabilitou ven vychází jen s pomocí mojí a mé sestry, nákupy a úklid zajišťujeme my se sestrou též odvoz k lékařům jiné pochůzky(pošta)
maminka se léčí u psychiatra na mírnou demenci, u kožního lékaře - bércové vředy a má artrózu kyčelního kloubu pravé nohy . Chtěla bych se zeptat zda můžeme požádat o nějakou soc. podporu , protože mamince také přidáváme na stravu ..Jinak se maminka sama obhospodaří , zdá se nám však , že se její stav zhoršuje .
Maminka pobírá příspěve na bydlení.
děkuji za odpvěď a případnou radu kam se máme obrátit Střihavková Bohumilla

Podívejte se se do nejčastějších otázek na webu, je tam odpověď na příspěvek na péči.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: