Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Dotaz na pomoc či informace

18.10.2013 | Lenka

Dobrý den!
Můj dotaz se týká maminky, která momentálně žije v Ústí nad Labem. Já žiji v Brně. Uvažovali jsme ,že by jsme maminku vzali do Brna, do nějakého domova důchodců. Hlavně, aby jsme ji měli u sebe blíže. Maminka má za sebou mrtvičku. Je to sice už dlouho, ale i tak ji některé pohyby dělají problémy. Je silný diabetik na inzulínu. Je jí 63let.Problém je v tom, že ceník těchto zařízení se pohybuje průměrem 10 000 na měsíc a maminka má důchod jen něco málo přes 5000. Já jsem momentálně v invalidním důchodu. Jelikož se ale jedná o první stupeň a můj zdravotní stav mi neumožňuje momentálně pracovat, tak náš rodinný příjem není velký. Zajímalo by mě, jestli existuje nějaká možnost příspěvku pro maminku, nebo něco podobného, z čeho by se rozdíl hradil. Za jakoukoliv pomoc či informaci předem děkuji. Lenka Kristenová.

Podívejte se do nejčastějších otázek na "Příspěvek na péči".


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: