Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Dotaz na mou nemohouci maminku

24.6.2020 | Hana Lipinová

Dobry den. Nasla jsem tyto stranky, tak se chci zeptat na par otazek. Mam u sebe doma maminku (85 let). Jeste pred par mesici to slo, ale nyni se jeji stav hodne zhorsil. Skoro neji, na vse rezignuje, o nic se nezajima, skoro uz jen spi. Jedine, ze si dojde na toaletu, ale uz se stalo, ze z ni nemohla vstat. Take uz se parkrat stalo, ze se pomocila do postele. Do vany ji bohuzel nezvladnu dostat, tak ji myji zinkou, a specialni pěnou. Ale to narika, a odmita to. Natekaji ji nohy. Leky ji podavam. Problem je v tom, ze pracuji 12 hodin denne, a ona je tu sama. Kdyz jsem doma, ma veskerou peci, ale bojim se, ze to takhle nepujde dal zvladat. Pani doktorka ma nyni dovolenou, tak hned v pondeli ji budu volat, jestli by se nemohla prijit na maminku podivat, a jestli muze nejak poradit co dal. Ale jelikoz jsem zde mohla napsat mou situaci, ptam i zde, jak se v teto situaci zachovat. Predem dekuji za odpoved. S pozdravem Lipinova

Počkáte do pondělí, kdy budete kontaktovat OL. TT
Upozorňuji, že aktualizace poradny koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Máme červen 2020.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: