Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


dotaz

6.7.2016 | lida viznerova

Dobrý den,
potřebuji poradit, máme matku v LDN je nechodící a máme zažádáno o domov seniorů. Pání primářka nám řekla, že nám mati během 3 prac. dní nechá dovést domů. máti je 93 let. Lze se nějak bránit, je pravda, že je máti v LDN 7 měsíc.Děkuji za radu

LDN je ve skutečnosti určena pro pobyt na 3 měsíce, jedná se o zdravotnické zařízení. Jak vidíte s pobytem se pracuje různě, ale paní primářka, či ošetřující lékařka určitě s vámi o problematice dalšího pobytu, opakovaně mluvila jistě již dříve. Bylo a je ve vašem zájmu osud maminky probrat i se sociální pracovnicí LDN, tedy jak dál s jejím pobytem. Rozhodnutí a další pomoc v dalším sociálním zařízení pak na vás. V domácím prostředí se zajištěním pečovatelství služby a pomoci služby home care. Přečtěte si v poradně odpovědi na podobné typy otázek. (TT)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: