Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Dotaz

12.5.2016 | Petr

Dobrý den, prosím Vás potřeboval bych poradit. Moje teta se stará (nestará) o babičku (po mozkové mrtvici) , jenže babička už ji za opatrovatelku nechce, pobírají příspěvek ve výši 6000 kč, ale ona říká že pokud nebude opatrovatelka ona že to zruší.... i když je babička svéprávná, a víme že to jde přepsat, i tak pro klid byjsme to nejradši zrušili a znova zažádali.... Tak se chci zeptat, co by se stalo kdyby to opravdu zrušila, můžu já (vnuk) si poté znova zase o přispěvek zažádat? A hrozí riziko že by to neprošlo? nebo že by byl nejaký problém? Děkuji za odpověd

Bylo by vhodné celou situaci probrat s babičkou a pak se zdravotně sociálním odborem obecného úřadu. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: