Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Dotaz

14.2.2016 | Dana Černá

Dobrý den prosím o radu mám maminku který je 85 a před 10 dny měla operaci stehení kosti u krčku kterou měla velice roztříštěnou po pádu ze schodů kde bydlela u sestry v domě ,museli jí operovat a dali 30cm šroub,Zatím na nohách nestála, má nárok do rehabilitačního centra aby se jí tam věnovali a popř dali tu nejlepší péči a chtěla bych info ještě sestra nevěnuje mamince tu péči co by jí měla dát, maminka už sama nechodila ven, musí se jí vařit neuvaří si sama ani nenakoupí, musí se koupat , prát ji prostě vše, byt ve kterém bydlí i dům nemá sociální zázemí např má suché WC ,nepříznivý kontaminovaný vzduch ,v koupelně kterou má v domě není teplá voda ani není bojler , maminku polívá jen vodou a tak tu hygienu má špatnou, v jejím bytě jsou plíšně černé po celé místnosti a tak se stra jí ani toto nedala do pořádku ,mamka odmítla od nás místnosti vymalovat ,má ráda klid, oběd jí sestra nechává vozit a dělí se s ní o to napůl ,Když jsem to říkala sociální pracovnici na LDN kam ji převezli z chyrurgie tak jí to ani nezajímalo, nehledě na to že zlomeniny má každý rok, sestra jí ani netopí v těch největších mrazech jsem tam byla 3x na kontrole a nikdy netopila , když si chci mámu odvést tak nechce protože musí poslouchat sestru která jí tam 15 let po tátově smrti jen vydírá z peněz že sestra má malý důchod a že bez ní by to neutáhla .Chtěla bych požádat soud o opatrovnictví mé maminky mám na to nárok, mamka chce ke mě říkala to i v nemocnici ale sestra jí to vymlouvá,sestra též disponovala 760 tisíci co maka měla po odcově smrti za prodej druhého domu to vše jí utratila a během tří let již zůstalo 120000 kč , je zde dost důkazů že skutečně se o ní nestará a trápí ji a navíc sestry dcery jsou pro aby bala u mne,protož mamku stále strká svým dcerám na jídlo jim nedá peníze si nechá a chce po nich zdarma aby se o ní strali i když oni sami jsou s dětma na tom špatně a bojují s exekucema. a dluhama. Děkuji za odpověď.

Dal někdo k soudu podnět ohledně stanovení opatrovníka u maminky nebo vy nad tím zvažujete? Byla maminka vyšetřena u psychiatra, případně neurologa? Zkuste se s problematikou obrátit na zdravotně sociální odbor v místě trvalého bydliště maminky. (T.T.)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: