Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Dotaz

23.1.2014 | Sarka Martinovska

Dobry vecer, moje maminka je po operaci moz. vyduti, je ji 70 let a ma druhy stupen demence. Zila 5 let u meho bratra ale nechce tam uz zit. Bratr ji pripravil o veskere uspory, majetek a navic zadluzil tak, ze ma exekuce na duchodu. Maminka ma trvale bydliste mimo Prahu, ja ziji v Praze. Maminka pobirala PNP..4000 kc, mam ji u sebe pres dva mesice tzn. od prosince 2013 duchod jsem zaridila, a bude ji dorucovan na moji adresu. PNP ji tento mesic neprisel. Chtela jsem se Vas zeptat, jestli je mozne ze to muj bratr zrusil, popripade jestli na to ma narok. Dale bych Vas rada poprosila o radu, bydlim v pronajatem byte, a maminku nemuzu trvale prihlasit na mou adresu, mohu uplatnovat narok na PNP? Dekuji za odpoved.

Bylo by vhodne konkrétní situaci konzultovat na zdravotně sociálním odboru OÚ, než obecně s naší poradnou


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: