Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


dotaz

11.5.2014 | Wolfova

Moje maminka 85 let byla umistena do LDN, jelikoz se nemohla o sebe uz sama postarat. Krome ztraty pameti a toho, ze utikala z bytu ji zdravi slouzilo. Byla vesela, dobre jedla a pila. Presne nevime co se stalo, snad vyvadela. Pani doktorka ji naordinovala prasky na uklidneni. Uvadim trvala uzivane leky. Stilnox,sortis,buronil 25,donepezil,bisoprolol, halopeRidol-richter.Po kratkem uzivani techto leku se maminkazmenila k nepoznani. Prestala uplne komunikovat, jist, pit, chodit, atd. Ptam se, bylo nutne nasadit tyto leky, ktere maminku opravdu neuveritelne zmenily. V soucasne dobe pouze spi, neji, nespi. Dekuji

Těžko se vyjádřit na dálku, není-li člověk přímo u dění. U maminky se jednalo se zřejmě o deliriósní stavy, které ji samotnou ohrožovaly. Jenže nebyla ve vaší péči, informace máte zprostředkované, zřejmě jste nebyli ani u překladu do LDN. Bylo by vhodné probrat současný stav s její ošetřující lékařkou a možnosti intervence. Máte vždy možnost zajistit mamince jiný typ péče dle vašeho výběru.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: