Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


dosloužím své mamince

4.3.2012 | Božena

Moje maminka mě ted´potřebuje,tak se postarám.Je to pro mě samozřejmost, tak jak jsem dosloužila před 10 lety tatínkovi s Alzheimrem.Kdo to zažil ,nepotřebuje nic dodat.Maminka má metastázy na mozku.Prognoza po ozáření 5-6 měsíců.Skončila jsem v práci dohodou a tím jsem za trest krácená na dávkách na 45% z minimální mzdy,kterou berou u nás všechny prodavačky.Dobrá,maminka má důchod,tak vyžijem.Příspěvku na péči se zřejmě nedožije,protože se v současné době prý čeká 5-6 měsíců.Co bude dál,nevím.Mám dva roky do důchodu a práci už asi neseženu.Vypadá to asi divně,ale já toho nelituji,jen nechápu,proč ženy v mém věku,kterých se to převážně týká,musí být takto odměněny za svou celoživotní práci.

V dané situaci jste udělala to, co jste považovala za správné a pro maminku nejvhodnější. Což je v naprostém pořádku, nebudete si totiž v budoucnu nic vyčítat, že jste něco neudělala. Příspěvek na péči by bylo vhodné zaurgovat, nevycházet z šeptandy, co, kdo říká, ověřit si informaci. Doba péče se započítává do důchodu a otázka dalšího zaměstnání, uvidíte dle situace i náhoda může pomoci.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: