Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Doprovod své matky k lékaří a uvolnění z práce

16.6.2011 | gerri

Dobrý den, náhle jsem musela s matkou k lékaři. Bylo mi jasné, že musím ohlásit zaměstnavateli, že nepříjdu do práce. V domění, že volám na pracoviště, kdy jsem se na začátku telefonického rozhovoru představila a byla jsem přesvěčená, že mluvím s vedoucí osobou jsem informovala, že doprovázím matku k lékaři. Vše jsem pochopila tak, že jsem se řádně jako vzdycky, omluvila a infomovala zaměstnavatele o problému. Druhý den jsem normálně se lásila u vedoucí osoby, že jsem opět v práci, v domění, že je vše vpořádku. TAm jsem se dozvěděla, že jsem jim nevolala. Po rozebírání problému, jsem přišla na chybu v mém mobilu kam jsem si zaznamenala číslo zaměstnavatele, protože jsem tam pracovala kratší dobu. Také jsem při starostech z vyšetření matky zapoměla na potvrzení, že jsem s ní tam opravdu byla. Domluvila jsem se, že dodatečně přinesu toto potvrzení. Bohužel lékař je na jednom konci Prahy a mé zaměstnání také. Z časových důvodů spojených s mojí pracovní činnností jsem nestačila do týdne přinést potvrzení od lékaře. Vedoucí na pracovišti mě písemě zdělil, že mě trestá odnětím 3 dnů z dovolené. Po tomto dopise jsem záležitost brzy napravila (setkala jsem se s velkou ochotou zdravotního perzonálu. Má na to zaměstnavatel (státní instituce právo, když jsem vše donesla ?
Děkuji za odpově'd

Podívejte se na problém pohledem zaměstnavatele, nebyl informaván o vaší nepřítomnosti ani telefonicky ani písemně, dle něj jste nebyla v práci - bez řádné omluvy. Až po delší době se situace komplikovaně vyjasňuje, váš vedoucí vás může chápat i jako podvodnici. Pokud fungují u vás odbory, bylo by vhodné situaci probrat s nimi, ale především by to chtělo osobní rozhovor se zaměstnavatelem.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: