Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Doprovod a sanitka pro člověka s prvním stupněm bezmocnosti

19.8.2013 | Jana Mikulčíková

Dobrý den přeji, máme v péči babičku (péče o osobu blízkou)(první stupeň bezmocnosti). Její mentální schopnosti se o něco zhoršily ale především téměř nic neslyší, některý hlas vůbec. Chtěli jsme proto k doktorovi babičku v sanitce doprovodit a potřebné dotlumočit, vysvětlit. Paní doktorka nám oznámila, že nám doprovod se sanitkou nenapíše, neb je od druhého stupně bezmocnosti. Je tomu tak? Co můžeme dělat? Tím že babička lékařům nerozumí, zjišťujeme, že se ve zdravotní kartě objevují nesmyslná tvrzení a nepravdy, které zcela jistě ovlivňují řádnou diagnózu a samozřejmě následnou léčbu. Děkuji mnohokrát za Vaši reakci – Váš čas.

Nebylo by vhodnější babičku převést vlastním dopravním prostředkem? Jistě v rodině někdo auto má. Má přednost před sanitkou. Lze se domluvit i se zdravotní pojišťovnou babičky.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: