Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


doplněný dotaz

11.4.2011 | Kamila

Dobrý den, prosím o pomoc... Rok se starám o babičku ve třetím stupni bezmocnosti a bydlíme v domě u mého přítele a jeho rodičů na nájemní slouvu. Jde o to, že babička za tu dobu stihla poštvat nás všechny proti sobě svými lžemi, je to už dost na psychiku... Babičku jsem si vzala, že ji syn bil a napadal... Tedˇ jsem dostala výpovědˇ nájemní smlouvy (je psaná na mě). Tak nevím, jak to s babičkou bude, náš příjem je 8000- příspěvek na péči a ona má důchod 7000. Nejsem schopna se o ni dál starat, protože za tohle nepronajmu byt plus úhrada ostatního a hlavně nikdo nechce v bytě nechodícího a ani žádná nemáme svůj byt. Výpovědˇnám dal vlastník bytu, otec přítele... Já půjdu bydlet ke své matce do jiného města kde mám zajištěné zaměstnání, ale matka tam babičku v žádném případě nechce.. Co v tomto případě dělat?? moc děkuji za radu, výpovědˇ je tříměsíční

Platí to, co jsem psala v minulé odpovědi - babičce dle míry postižení zajistit DPS nebo domov pro seniory, ale možná vám osud může přihrát jiné řešení.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: