Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Doplnění k dotazu "Stařecká demence"

17.11.2011 | Mátéová Irena

Matka má hyperfunkci štítné žlázy, ale léky nebere, protože jich i tak prý bere moc(na srdce, na osteoporozu, na astma).U obvodního lékaře nebyla už léta, prý si vystačí s alergologií a revmatologií. Nechce ani na RTG hlavy, i když má problém s omdléváním a padáním.Nedá si poradit, když jsme se o to snažili, nařkla nás, že se jí chceme zbavit.O to horší to je, že se o její zdraví zajímám jen já, ostatní sourozenci nás mají za blázny a nevděčné děti.Jsem už zoufalá, můžete si přečíst doplnění o příběh "Za dobrotu...".,co vše za tím je.Děkuji za vaši pomoc.

Neužívání léků na štítnou žlázu se může výrazně podílet na chování maminky. Někdy imituje dokonce duševní chorobu. S dotazem na léky na štítnici se může při návštěvě zeptat jak alergolog, tak revmatolog, /píšete, že tam maminka dochází/ oba by potřebovali, aby jejich pacient byl kompenzovaný.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: