Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Domaci pece o tchana

17.2.2019 | Pat

Tchan ma rakovinu plic s metastazemi do jater IV. stupen. Lecen nebyl a pro jeho spatny stav ani nebude. Chteji ho pustit z nemocnice. Myslim, ze je celkem fajn chlap, moc nenamluvi. Pred nemocnici a diagnozou (cca pred mesicem) s nami byl tyden doma. Hodne lezel, spal, umyl se po tydnu (nechtel), ale zvladl to i wc zvladal. Ted nevim, jak na tom je, moc nam nerekli v nemocnici ani on, jestli se jeho sobestacnost zhorsila. Resime, zda jej vzit domu, zda to zvladneme? Jsem sice doma s malym necelym dvouletym ditetem, ale k tomu pracuji doma + obcas do kancelare. Muz prace + rekonstrukce baraku, takze jsme v provizorne v najmu 2kk. Radi bychom ho meli, ale bojim se, ze to nezvladneme a bude to odnaset i malej, a zda i pro neho to bude schudne, ale nemam zadnou predstavu a ani stran toho, co vse muzeme zadat za pomoc. Co kdyz budeme muset odjet na par dni pryc za moji babi a dedou 100km daleko, ktere navstevujem a pomahame jim se zahradou, nakupy aj.? Dekuji za radu. Pat

Domluvte s domácí hospicovou péči dle místa vašeho bydliště. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: