Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


dlouhodobá nemoc

17.3.2012 | DÁŠA

Dobrý den, mám dlouhodobě nemocnou kakmarádku, která je po operaci kotníku, operace se nepovedla a ona trpí každodenními ukrutnými bolestmi, lékaři svou vinu přiznali a půjde znovu na operaci, co je však šokující, že další operace je v nedohlednu, nedostala ani žádné léky na bolest, má si je koupit, přesto, že je nepohyblivá, nemá kdo by o ní pečoval, ráda bych jí pomohla, ale bydlím daleko od ní, její psychika vzala za své, je jí 59 let, bojím se, aby se něco zlého nestalo, na koho se mohu obrátit, než bude pozdě?

Problematické je, že vaše informace jsou zprostředkované, jak sama píšete, bydlíte daleko. Uvažte, kdy a v jaké situaci jste spolu v kontaktu a v jakém. Skype, SMS, telefon? Čím akčnější médium, tím se situace jeví dramatičtější. SMS napsaná hned po události se jeví jako neřešitelná, po dvou hodinách se už jeví v jiném světle. Co je potřeba zajistit víte, když se podívate v naší poradně na odpovědi na podobné otázky. Příspěvek na péči, kontakt s praktickým lékařem, zajistění domácí zdravotní péče, /kromě zajištění analgetik lze konzultovat otázku operace/ zajištění péčovatelské služby.....Zvažte sama, jak situaci u níž nejste, prožívate.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: