Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Diagnoza

13.6.2012 | František

Dobrý den,
dosatal jsem zprávu od lékaře a nerozumím jí, potřeboval bych ji visvětlit.
DG: - VAS LS páteře s iritaci kořene L5/S1 vpravo na CT kritická foramonostenóza L5/S1 bilat.; -AV blok 1.st.; -RA Ib dle Steinbrockera. t.č. bez dispenzarizace; -chron. glomerulonefritida s izolovasnou erytrocyturii a proteinurii; -distální sensitivně motorická polyneuropatie na DKK; -Raynaudův sy. levé ruky - dle pletysmografie; -hepatopatie; -stav po luxaci a fraktuře pravého ramene.

Bylo by vždy vhodné hledat vysvětlení u lékaře, který vám zprávu psal a zná vás. Máte potíže v oblasti bederní a křížové kosti, poněkud méně významný nález na srdci, chronický zánětlivý nález v ledvinách, takže močíte krev a bílkovinu, postižení nervů na dolní končetině /není jasná, zda levé či pravé - zkratka DKK je problematicky napsaná/ Zřejmě vám modrají prsty na levé ruce a obtížně je ohybáte, postižení jater a jste po vykloubení a zlomenině pravého ramene. Ale to vše o sobě víte, nic nového se nedovídáte.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: