Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Diagnostika poruchy paměti

15.8.2017 | Jitka Stříteská

Dobrý den, mám tatínka 72 let. V poslední době má problémy s pamětí, občas je dezorientovaný v čase, zapomene dojít na oběd. Kontaktovala jsem jeho praktického lékaře a požádala jsem ho, zda by tatínka nemohl vyšetřit na poruchu paměti. Řekl mi, že dokud si o to neřekne sám, že on jako lékař mu to doporučovat nebude, navíc prý nepozoruje žádné signály, jeho sestra však řekla, že ona zaznamenala jisté potíže. Lidé z okolí mě také upozornili, že tatínek je občas zmatený. Prosím tedy o radu, jak postupovat. Zcela nesouhlasím s lékařem, kterému ani nevadí, že tatínek je docela hubený i přes to, že má jídla k dispozici dostatek. Zkusila bych s tatínkem promluvit, ale trochu se obávám jeho reakce. Co s tím dál však nevím. Děkuji za ochotu

Tatínek by měl nejdříve absolvovat interní vyšetření, včetně laboratoře, posléze s výsledky neuropsychologické. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: