Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Diabetes mellitus na inzulínu

16.11.2011 | Renáta Špircová

Dobrý den chci se zeptat na dlouhodobě nemocnou matku (61let), trápi ji tahle nemoc, ze které má vysoký krevní tlak. Je povinnosti diabetologa ji posílat na CT vyšetření aby se zabránilo mozkové příhodě? Případně jaké vyšetření by měla absolvovat, aby se tomu zabránilo. Děkuji Vám za odpověď.
Dcera Renáta Špircová

Pokud má maminka vysoký krevní tlak, tak kromě diabetologa by měla docházet buď ke kardiologovi, případně po stabilizaci tlaku a vytitrování terapie k praktickému lékaři. Není mi jasná úvaha o CT - jakého orgánu a proč. Neboli základ terapie je úprava krevního tlaku


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: