Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Diabetes

21.6.2015 | Anonym

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na pár rad ohledně mé situace. Můj strýc (68 let) trpí cukrovkou, kterou celé roky neléčil, prevenci také neřešil. Teď má veliké problémy s chozením silné bolesti lýtka a nohy jak klidové, tak při fyzické námaze. Na noze mu začaly černat prsty a pata, noha mu znecitlivěla.
Strejda se nechce léčit, nechce ani na kontroly prostě nevím jak mu mám sehnat pomoc, případně jak se v takové situaci zachovat aby sám do nemocnice šel.
Děkuji za jakoukoli radu.

Váš strýc je dospělý svéprávný člověk, netrpí zřejmě žádnou duševní poruchou. Jeho volba neléčit se, je dobrovolná i s tím, že situace za daných okolností je nepříznivá, pomoc nechce. Můžete s jeho souhlasem problém konzultovat s jeho praktickým lékařem. Ovšem s tím, že ne každý chce využít nabízenou pomoc. Proti jeho vůli těžko něco zmůžete.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: