Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


demence u otce ročník 1935

2.11.2018 | Jana Pospíšilová

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Můj otec trpí demencí, nyní už má ten nejtěžší průběh. Pro neklid mu byl předepsán neurologem Tiapridal 1-0-2. Jelikož nebylo zlepšení, zvedlo se dávkování na 1-1-2. Připadá nám, že se mu od té doby nabouralo spaní a nebo tj.shoda náhod, už nevíme. I když přes den nespí, nespí ani v noci, ani nechce ležet, stále má potřebu vylézat z postele. Na neklid mu praktická lékařka ještě napsala ½ oxazepamu při neklidu. Neklid se mírně zlepšil přes den. Zkoušeli jsme podávat GS Dorminal rapid na spaní, ale v noci nespal. Když usnul, brzo se vzbudil. Praktická lékařka mu předepsala 1 tbl.na noc stilnox , ale zlepšení spánku nic moc. A tak je to každý den, každou noc.
Příklad:
V 20h 2 tbl. Tiapridal
v 22,15h stilnox, usnul v 22,45h. Spal do 1h, pak opět začal vylézat z postele.
V 3h podána ½ oxazepamu a usnul.
Jelikož je to pro opečovávajícího člena rodiny už vyčerpávající, hledám rady, kde se dá.

Děkuji moc pokud dokážete nějak poradit.
Přeji pěkný den,

s pozdravem Pospíšilová

Obvodní paní doktorka velmi správně použila farmaka, která mají relativně málo vedlejších účinků. Zkuste společně uvážit volbu Risperdalu či Tisercinu, konzultaci s psychiatrem. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: