Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


demence s bludy

28.7.2017 | Jana Divácká

Dobrý den, chci se zeptat na nějakou péči pro maminku (79 let) přítele. Pletou se jí slova což nic není, ale horší je, že si myslí, že lidé na obrázku jsou skuteční. Došlo to už tak daleko, že vyhazuje v noci časopisy z bytu a u toho nadává "vypadněte vy šmejdi" a podobně. To přítelovy už řeklo několik sousedů. Navíc maminka tvrdí že ji ti lidé na obrázku pořád kradou věci. Na psychiatrii nic zvláštního neshledali (maminka tam byla sama na doporučení obvodní lékařky). A nedávno byla hospitalizovaná na psychiatrii, když potřetí volala policii, že tam má v bytě cizí lidi.(to jí nechala odvést ta policie,mi jsme se to dozvěděli později). doporučení bylo, kontaktovat psychologa a léčit se ambulantně, ale tam maminka nechce. Na mamince už je vidět, že je moc unavená, protože si myslí že tam má pořád cizí lidi. Časopisy jí samozřejmě vyhazujeme, ale ona si vždycky nějaké najde. Jinak je celkem samostatná. Nevíme jestli existuje nějaká pečovatelská služba či dům. Přítel nechce a ani z hlediska bytové situace bydlet společně. Jen tam docházíme nakoupit uklidit, pedikůra a podobně. Nevíme jak to řešit dál.

Není mně jasná otázka, zkuste položit konkrétní dotaz. Problematiku pečovatelské služby můžete konzultovat v ordinaci praktického lékaře. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: