Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


demence po narkóze

7.9.2014 | lenka kysilková

Dobrý den,
mám problém, babička 90 let (bez zdravotních komplikací, léčí se jen na vysoký tlak) podstoupila operaci kdy jí odebraly levé prso. Ihned po operaci byla naprosto v pořádku, spokojená, klidná a vyrovnaná. Druhý den už začala být podezíravá a třetí den agresivní, nejí, nepije a nespolupracuje, musí bý připoutaná na lůžko. Chtěla bych se zeptat co bude dál, s touhle komplikací nás nikdo neseznámil. Děkuji za odpověď.

Léčba vaší babičky je jistě upravena z hlediska zvýšené vztahovačnosti a agresivity. Babička byla celoživotně milá, laskavá, jedná se o zcela nový prvek v jejím chování ? Zřejmě se jedná o zcela nečekaný prvek, což může vést k úvaze, proč s touto možnou eventualitou vás nikdo neseznámil. Bylo by vhodné řešit komplikaci s ošetřujícím personálem, především s ošetřujícím lékařem a probrat možnosti intervence i z vašeho hlediska. Vztahovačnost ještě není demence, možno očekávat i přiměřenou úpravu stavu.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: