Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


demence

25.11.2021 | Irena Polenová

Dobrý večer, mám 90 letou mámu. Je soběstačna, chodí, po jidle si uklidí. Jen se nechce umývat a převlékat, zejména do čistého prádla Jak ji vysvětlit, že je třeba se mýt. Nabízím ji pomoc, odmitá, vždy byla stydlivá.Má tisíc odpovědi, např myla jsem se, myji se pořád, umývám po sobě hrnek apod. Pak mi začne nadávat, že ji obtěžuji, že ji šikanuji apod. Žije u rodiny mého bratra, ani oni si s ní neví rady. Já za ní jezdím 1- 2 × týdně. Děkuji za radu.
Irena Polednová

Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!!


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: