Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Délka pobytu naNásledné péči

9.10.2019 | Dana

Dobrý den,babička (86 let)chodila o 2francouzských holích(víceméně zavěšena na nich dělala krůčky) přestala chodit.Bojí se postavit-2x ji nohy přestaly poslouchat,spadla a skončila v nemocnici.V současné době je na Následné péči,nechodí,ani si na posteli sama nesedne a dnes jí zdravotní sestra oznámila,že bude muset jít někam jinam ,že u nich může zůstat jen 3 měsíce.Platí si nadstandardní pokoj,kde je sama.Bojí se,co s ní bude,tady byla spokojená,že má 24 hodin péči.Má nezahojené bércové vředy a bere léky na srdce,ředění krve a odvodnění.Já (snacha) pečuji o ZTP/P manžela(její nejstarší syn)a ani u ní nebydlíme,,druhý syn s ní sice bydlí ve stejném domě,ale není schopný se o matku postarat a dcera bydlí v jiné vesnici.Mám se spojit s pojišťovnou nebo jak to máme řešit,aby babička mohla ještě zůstat tam,kde je jí dobře? Děkuji za odpověď.

Na následné péči je pobyt skutečně plánován na 3 měsíce. Zkuste se domluvit s vedoucím oddělení. TT
Upozorňuji, že aktualizace stránek "pečující" koncem ledna 2019 skončila!!! TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: