Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Daň z příjmu

21.2.2011 | Michal Wandl

Dobrý den,
musel jsem přestat chodit do zaměstnání a starám se doma o oba rodiče ve stupních závislosti III a IV.Žádný vlastní příjem nemám.Z příspěvků na péči se hradí péče, na kterou sám nestačím.Jsem v takovém případě povinen podávat daňové přiznání?
Děkuji

Nerozumím vaší otázce. Sjednáváte svým rodičům místo sebe dalšího pečujícího, když, jak píšete, na to sám nestačíte? Jak situace souvisí s daňovým přiznáním? Asi bude vhodnější toto konzultovat s vaším finančním úřadem, je kompetentnější než lékař.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: