Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


další pomoc

14.3.2013 | Ludmila

Můj švagr se vzorně stará o svojí maminku, zažádal si o příspěvek na péči o osobu blízkou, z toho však svoji rodinu nemůže uživit. Má nárok na domácí péči? V jakém rozsahu a za jakých podmínek? (Babičce je 85 let, mentálně je svěží, ale má omezený pohyb nohou i rukou). Děkuji

Nerozumím otázce: Má nárok na domácí péči? Váš švagr si zažádal o příspěvek na péči o svou matku, který dostal a z něj je podporována tato služba, kterou on zajišťuje, nic víc z příspěvku nevyplývá.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: