Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


cvičení na lůžku

25.2.2012 | Štrajtová Karmela

Po měsíční hospitalizaci v nemocnici - pád z nezjištěných příčin - jsem si vzala 92letou maminku (diabetičku) domů s proleženinami hlavně na patách. Je na nás odkázána s veškerou péčí, sama se nyní ani neposadí (před tím byla normálně pohyblivá). Zkoušíme opatrně lehce cvičit, ale potřebovala bych poradit cviky, které lze dělat vleže pro posílení celého těla. Existuje nějaká příručka? Zatím marně hledám v knihkupectvích i na internetu. Děkuji za radu. Štrajtová K.

Bylo by vhodné kontaktovat rehabilitační sestru, která by dle konkrétní situaci vaší maminky mohla vypracoval scénář pomoci a zaučit vás. Proleženiny je potřeba řešit s domácí zdravotní péčí, kterou doporučuje praktický lékař.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: