Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


co vše mohu dokládat na proplacení pro osobu bezmocnou

12.4.2019 | Květa

Dobrý den ,pro dlouhodobý nepříznivý stav byla mojí mamince přiznána dávka 4 stupně bezmocnosti, maminka není vyloženě ležák ale pomoc druhé osoby celodenně částečně potřebuje já mám zaměstnání a proto využíváme služeb pečovatelské služby(dopoledne) jinak se v péči střidáme se sestrou.Částka za pečovatelku je ale nižší než příspěvek proto se ptám na co vše se vztahuje?Inkontinenční pomůcky nepoužíváme.Mohu si do toho započítat cesty a čas strávený u lékařů nákupy pro její potřebu starost o její hygienu apod.a jak mám tyto úkony nacenit ikyž je mi to proti mysli protože je jinak vykonáváme s láskou k mamince protože už je sama nezvládne a potřebuje je.Děkuji za odpověď.

Bude vhodnější problém probrat se sociální pracovnicí, k níž náležíte. Tošnerová


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: