Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Co se stálým hladem?

1.6.2015 | Václav

Babička 80 let, trvalý výpadek krátkodobé paměti (zdráhám se použít slov jako Alzheimer nebo demence). Zatím péči zvládáme až na jeden problém - neustále se dožaduje jídla. Přitom jako diabetik by měla dodržovat omezený pravidelný jídelníček. Naše vysvětlování sice chápe a přijme, ale za chvíli zapomíná že právě obědvala a opět žádá něco k jídlu. Je na toto nějaké doporučení, jak se chovat?

Zvažte, čím dokážete odvést pozornost od jídla k jinému tématu, nejen slovně, ale především svým a následně jejím chováním. Vysvětlování ztrácí význam. Jídlo se zřejmě v jejím světě stalo dominujícím podnětem, což je výraznou komplikací u postiženého syndromem demence.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: