Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


co poradíte

23.2.2018 | Jiřina Nejezchlebová

Dobrý večer, paní doktorko, asi nejsem první, komu se to stalo. Byla jsem úředně uznaná druhou pečující. Tak jsem se samozřejmě nechala vyřadit z evidence na pracáku. No jo, ale teď, když s ohledem na svůj zhoršený zdravotní stav žádám o navýšení stupně svého invalidního důchodu, tak vadilo, že nejsem na pracáku! A péči mně odmítli potvrdit, protože jsem až druhá pečující! Prozatím jsem na MPSV podala žádost o zmírnění tvrdosti zákona s následným příkazem ČSSZ o započítání doby péče, ale nemusí mně prý vyhovět. Potom prý snad mám podat žalobu na ČSSZ prostřednictvím Krajského soudu tady v Brně. Prosím o sdělení, jestli máte s touto situací nějakou zkušenost. Jiný kontakt než tento na Vás nemám.
Předem děkuji.
Jiřina Nejezchlebová, Brno.

Máte pravdu, nemusí vám vyhovět. Ale vím velmi málo z výše uvedeného o vašem zdravotním stavu a o handicapu. S žalobou přes své pacienty na ČSSZ skutečně nemám zkušenost, jen tato zvolená cesta se jeví jako dlouhodobá a velmi nejistá. Máte k dispozici člověka, který se v problematice vyzná? Budete-li problém řešit sama, nevím, nevím.... TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: