Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


co dělat s matkou, těžkou notorickou alkoholičkou 86 letou

10.6.2020 | Iva Kuncmanová

Jsem invalida, už 6 let téměř jen na vozíku (přejdu občas pár metrů na berlích), mám ZTP/P a manžel je mou osobou pečující, bydlíme v bytě 1+kk zvláštního určení...matka ovdověla před pár dny, je těžká notorická alkoholička, je jí 86 let a již nyní pobyty na záchtné stanici v HK převyšují téměř částku jejího starobního důchodu. Prosila jsem ještě za života jejího invalidního manžela o pomoc - lékaře ve FU na různých odděleních, psychiatra, lékaře na záchytce, její lékařku, policii...prostě všude jsem prosila o pomoc telefonem...bohužel mi všude odpověděli, že její vysvobození bude její smrt...k lékaři odmítá chodit, jí jen suché rohlíky - manžel jí tam obden nosí jídlo na dva dny a někdo ho ani nesní, léky nebere (a měla by brát), žije v podmínkách absolutně nedůstojných...dokud žil její manžel, mohl by to řešit alespoň nějakou pomocí s úklidem - což neudělal. Jsme z toho s manželem po dvou měsících hospitalizace matčina manžela a teď po jeho úmrtí (pohřeb zařižujeme my, matka odmítá vycházet z domu - ačkoliv pro alkohol si v naší nepřítomnosti chodí naproti do obchodu a do hospody, kde jí i přes naše prosby nalévají, dokud neupadne na zem)...odmítá fakt, že je alkoholička (desítky zpráv od lékařů), jen křičí, že nic neví, že se o ní musím starat..máme velké problémy a není nikdo, kdo by poradil...nemohu matku nechat zemřít hlady a bez léků (neuropatii, štítná žláza, srdce) a já se starat nemohu, naopak sama potřebuji pomoc...poradíte kam se obrátit? Děkuji

Zkuste se domluvit s praktickým lékařem ohledně umístění do Domova se zvláštním režimem. TT
Upozorňuji, že aktualizace poradny koncem ledna už v roce 2019 skončila!!!


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: