Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


CMP

13.6.2012 | Věra Kobrová

Můj švagr prodělal před 10 měsíci CMP,má mírnou parézu na pravé staně,pravá ruka a noha,ale trpí křečemi do nohy i ruky,myslím, že jeho problém je i v psychice,velmi se kontroluje,prosím o radu,jestli by byla vhodná léčba u psychiatra,trochu sklidnit,a jestli je vhodná nějaká lázeňská léčba.Děkuji za odpověď. Kobrová

Je otázkou, zda i váš švagr problém v psychice vnímá, či jen vy. To by rozhodovalo o případné návštěvě psychiatrie, okolí může jeho iniciativu podpořit. K lázeňské léčbě by se měl vyjádřit jeho ošetřující neurolog, záleží nakolik je váš švagr samostatný, tedy nezávislý na péči další osoby.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: