Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Člověk zbavený svéprávnosti

27.7.2011 | Anna

Dobrý den, mám tetu (56 let), která je asi 10 let zbavená svéprávnosti a má invalidní důchod. Zatím se o ni starají moji rodiče, je to maminčina nevlastní sestra. Po narození měla teta zánět mozkových blan a po operaci zůstala mentálně zaostalá. Rodiče stárnou, chci se zeptat co mám udělat proto abych do budoucna měla pro tetu zajištěné místo v nějakém zařízení vhodném pro lidi s tímto postižením. Jedná se o okres Frýdek - Místek. Já jsem zaměstnaná samoživitelka a nemohla bych si dovolit přestat pracovat a starat se o ni. Děkuji vám moc za odpověď.
S pozdravem Romana Slívová

Zkuste se domluvit na zdravotně sociální odboru, jaký ústav by doporučili. Nebo se podívejte na adresář ústavů MPSV ČR


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: