Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Chodítko

21.10.2014 | Vladimír Kaňka

Dobrý den matka je postižena Alz. chorobou již v pokročilém stadiu. Posledních 50 let života si již nepamatuje a poslední dobou se jí zhoršila se jí mobilita do té míry, že začala padat. Chtěl bych se zeptat, jestli tzv. chodítko je ještě v této situaci řešením, byť dočasným. Děkuji za odpověď.

Je potřeba, aby její zdravotní stav posoudil její praktický lékař, zná zdravotní stav vaší maminky a jeho vývoj. Buď navrhne pomoc sám nebo doporučí jiné řešení, jinou odbornost. Zda chodítko je řešením, či není vhodné.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: