Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


chci ukončit péči o seniora

31.8.2014 | irena Kohutová

Dobrý den, starám se od prosince 2012 o 86-letou tetu s diagnoózou Alzheimer. od května 2014 se teta rapidně zhoršila, nyní je po operaci kyly a odmítá odlehčující službu byť na 3 týdny, aby se doléčila (píchání fraxiparinu, zhoršení demence po narkóze) a já si mohla odpočinout (mám jet do lázní kvůli úrazu kolene). Už jsem z ní na antidepresivech a proti tetě už se postavila celá má rodina. Mohu ukončit péči o tetu, když má zajištěnu domácí péči (SANUS) a má zajištěn i příspěvek na péči s čistým svědomím, že jsem udělala, co je v mých silách, nebo jsem povinna se o ni dál starat ?

Jedná se o subjektivní dohovor vás a vašeho svědomí, objektivně je vše zajištěno. Abyste se mohla přiměřeně o tetu starat, máte jet po úrazu do lázní, což není ani odpočinek, ale vaše rehabilitace. Zkuste si teď znovu na svou otázku odpovědět. (T.T.)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: