Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Chci si vzít babičku do péče

19.4.2016 | Aneta

Dobrý den, od mala žiji s babičkou, která momentálně už nic nezvládá. Je nemocná se srdcem, má problémy s pohybovým ústrojím, cukrovku.. Nezvládne si sama uvařit či uklidit, celé dny leží, maximálně co zvládne samaje najíst se, vykoupat a dojít na toaletu. Je nutné, aby s ní někdo byl 24/7. Chtěla bych se toho ujmout já a vzít si ji do péče. Mám ale dva dotazy - je to vůbec v mých 18ti letech možné? A jak by na tohle reagoval Úřad práce, který mi shání zaměstnání? Logicky, pokud bych babičku měla v péči a musela s ní být 24/7, asi by ta práce nepripadala v úvahu, bere ale na to ÚP ohled? Předem vám velice děkuji za odpověď.

Zkuste se nejdřív poradit s vaším Úřadem práce. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: