Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Cestovné.

26.5.2013 | Jaroslav Mrázek

3 sestry se starají o 90let.otce.naprosto nesoběstačného.2 sestry bydlí v místě a 1 mimo bydliště otce.Sestry se v péči o otce střídají,v tom není problém.Jádrem sporu je dopravné které dcera požaduje z příspěvku na péči jako nutný náklad. Otec dostává(12000 Kč) Cestovné je symbolické 4o Kč/cestu cca 500/měcíc stejné jako autobusem.Sestry tvrdí,že by tuto částku měl otec platit ze svého důchodu!!se kterým tak,tak vyjde.Prosím laskavě o Váš názor. J.M.

Jestliže má váš otec uzavřené dohody se svými dcerami, tak z přispěvku na péči byla byla péče všech 3 dcer hrazena i s dopravou. Ovšem celou záležitost lze vidět i jako morálně etický problém už vzhledem k symbolickému dopravnému.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: