Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Brožková

20.1.2017 | Alena

Dobry den, moje maminka, ktera ma CHOPN, spatnou plicni ventilaci, napojena na kyslik 24 hodin denne ma diagnostikovanou uzkostne fobickou neurozu. Jeji psychiatricka ji odmita napsat leky z duvodu dlouhodobe absence kontrol v jeji ordinaci a my nevime co mame delat dal. Bez leku byt nemuze a jeji zdravotni stav ji nedovoluje navstevovat lekare.
Tato doktorka i pres nalehave prosby odmita prijet domu.
Existuje nejaka moznost jak tuto situaci vyresit?
Ma osetrujici lekar povinnost navstevovat nechodici ci jinak indisponovane pacienty doma nebo je to jen jeho dobra vule?
Predem moc dekuji za odpoved.
Brozkova Alena

Návštěvní službu má skutečně jen praktický lékař, ovšem rozhodně se nejedná o jeho povinnost. Ten může stav konzultovat s dalším odborníkem a medikaci upravit. V případě nutnosti lze požádat o vyžádanou a indikovanou návštěvu specialisty, tedy na žádost praktického lékaře. Nechodícího nemocného, nemá-li rodinu, příbuzné, lze převoz vyřešit sanitou. Můžete konzultovat situaci i s revizním lékařem maminky. /TT/


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: