Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Bratr

27.4.2011 | Rotreklová Z.

Bratr, který nyní od 57 let pobírá starobní a vdovský důchod nekomunikuje se mnou a pouze částečně se svou dcerou. Před důchodem byl opakovaně nezaměstnaný a před 2 roky ovdověl. Zanevřel na celý svět, poslední dobou neplatí nájem a když jsem mu s nájmem vypomohla, ani to neocenil a snad si ani neuvědomuje, že skončí na ulici. K lékaři jít odmítá, nevíme co máme dělat, rádi bychom mu pomohli, myslím si, že je špatně na tom psychicky. Děkuji za odpověď.

Asi by bylo vhodné kontaktovat jeho dceru a zvážit možnosti pomoci. Neboť všechny cesty budou nedobrovolné a každá pomoc bude proti jeho vůli. Své pochybnosti o zhoršeném zdravotním stavu můžete sdělit jeho praktickému lékaři, aspoň aby o situaci věděl.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: