Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Babička s demencí

14.4.2016 | Katka

Dobrý den,
bohužel babička před třemi lety onemocněla Alz. chorobou, stále ještě žije ve svém bytě, ale bohužel se stává, že na ní zvoní podomní prodejci a ona je neumí odmítat a podepisuje jim smlouvy. Tudíž jsme se s maminkou (její dceoru) rozhodly, že jí omezíme svéprávnost, aby si svým podpisem nezadělala na průšvih.
Moje otázka zní, kde najdu formulář na omezení svéprávnosti a kam žádost nebo návrh podávám?

Moc děkuji za radu. Internet je plný informací, ale jasnou odpověď na mou otázku jsem nenašla.

Dáte návrh k soudu dle trvalého bydliště babičky. Formulář sice k úkonu není, ale když zadáte na internetu "omezení svéprávnosti", tak dle vlastní úvahy si návrh vyberete. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: