Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Babička s demencí

5.8.2014 | Petra

Dobrý den.
Staráme se o 88letou babičku s demencí. Momentálně se její stav zlepšil, protože bere díky nám pravidelně léky, inzulin a pravidelně jí. Ale chodíme všichni do práce. Zrovna řešíme, že je volné místo v domově pro seniory, ale babička tam za žádnou cenu nechce. Máme podanou žádost a dnes máme říct v jednom domově jestli ano nebo ne a v druhém počítají, že 11. nebo 13. 8. nastoupí. Co s tím, když ona tam nechce? ve městě není žádná pečovatelská služba, která by jí pichla inzulín....My nemůže protože jsme v práci. Prosím o radu.

Zkuste nejdřív nezávaznou návštěvu. Samozřejmě proti její vůli nemůžete nic, je chápaná jako svéprávná osoba. Řada seniorů raději v nedůstojných podmínkách setrvá ve vlastním prostředí a případně i bez pomoci zde zemře. Je otázkou, zda její psychický stav umožňuje kvalifikovaný souhlas k umístění, je-li zdravotní stav uzavírán jako demence. K tomu by muselo být vyjádření psychiatra nebo neurologa a jeho stanovisko.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: