Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


babička po mrtvici

10.9.2013 | Kateřina

Dobrý večer,
mám babičku v LDN a je po mrtvici před měsícem. Máma umřela v lednu letošního roku, takže jsem první v linii, koho babička má. Doktor řekl, že musím zajistit domov důchodců, takže to vyřizuji v Praze pže babička je ze Kdyně, což je pro mne strašně daleko. Nemluví pouze vydává zvuky. Jak je to vpřípadě komunikace s úřady, jako třeba řešení složenek, poplatků za úpobyt v nemocnici, už jsem platila jednu fakturu za pobyt v Klatovech. Nemůžu si dovolit platit nynější pobyt z a2 měsíce v LDN. Vůbec si nevím rady co a jak se v takovém případě dělá?
prosím o radu děkuji Katka

Nemusíte nic, ale můžete. Nejedná se o vaši povinnost. Na zajištění domova pro seniory se může podílet sociální pracovnice z LDN, s niž byste se mohla spojit. Domluvit se s ní, jak dál postupovat, zda by bylo vhodné dát k soudu podnět k omezení způsobilosti, či řešit situace jinak. Zjistit, jak má babička vyřešený příspěvek na péči a platby z důchodu.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: