Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


babička nás nepoznává

6.3.2018 | pavla

Dobrý den,
prosím o radu, naše babička 90 let, byla po pádu převezena do nemocnice s bolestí nohy, kterou měla před 5 lety operovanou. Nejspíš si jí jen pohmoždila, ale největší problém je, že po týdnu, kdy jsme jí nesměli navštěvovat z důsledku chřipkové epidemie, se babička začala chovat úplně jinak, nespolupracuje, nechce jíst , pít a ani se postavit, nikoho z nás nepoznává. Prý se to u takto starých lidí stává, je nějaká možnost, že se vrátí do stavu jaký měla předtím. Vždy spolupracovala a byla hodná, teď je zlá. Je možné, že když bude převezena do domácího prostředí vrátí se k normálu. Moc děkuji za radu.

Obávám se, že bez konkrétních znalostí o vaší babičce, nemohu než souhlasit s vaší větou "že se vrátí do stavu jaký měla předtím". Zkuste podporovat návrat do současnosti vším, co dobře znala /předměty, hovorem.../ což určitě i děláte. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: