Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


babicka-celkova apatie

26.6.2018 | sarka

Dobry den,

rada bych Vas timto poprosila o pomoc a radu.
Moje mamka spolecne se svymi bratry svepomoci pecuje o svou matku, ktera v soucasne dobe trpi asi nejakou psychickou nemoci, ma strach z lidi a jen vyjimecne a pouze v doprovodu svych deti opousti byt, lekare odmita navstevovat.
Ztratila veskery zajem o deni, cely den prolezi a nema jiz zadne zajmy ani cinnosti, ktere by ji prinasely radost. Kontakt s nami, s vnoucaty, jiz take odmita. Vzdy se vymluvi, ze je nemocna, jen abychom ji neprisli navstivit.
Vzhledem k tomu, ze se bydliste moji mamky nachazi nedaleko od bytu me babicky, dochazi za ni ma mamka skoro v kazde volne chvili. Svedomi a pocit, ze o ni musi pecovat a vytrhavat ji z jeji necinnosti ji nuti k velmi castym navstevam. Moje mamka je z teto situace dlouhodobe vycerpana a vidim, jak ji toto zmaha. Chtela bych Vas proto poprosit, jake jsou moznosti, na priklad zda byste ji mohli poradit, jake sluzby pro seniory by bylo vhodne vyuzivat a jak si uchovat psychickou pohodu a zdravi.

Bylo by vhodné, kdyby se maminka spojila s praktickou lékařkou babičky a vysvětlila jí situaci, ta navíc je informovaná o službách pro seniory v místě. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: