Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


babička 85 let

10.1.2011 | Ivana Holubová

Neví kde bydlí,kdy se narodila,nepoznává svoje dcery,chce domů (přitom doma je),chce vědět kde je maminka (přes 40let nežije),říká že je dobrá, že nic nepotřebuje (chodí s chodítkem+ inkontinence) na noc nechce plenové kalhotky, stává se potom agresivní a zlou. V noci vstává na záchod čůrat 3x i vícekrát za noc.Pomohla by návštěva psychiatra a léky?Děkuji za odpověď.

Ano, kontakt s psychiatrem, případně neurologem by byl by vhodný, jedná se o vážnou duševní alteraci. Úprava medikace, ale i celkově režimu by bylo žádoucí.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: