Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


babička 83 let

29.3.2016 | Ivana Kozubová

Dobý den. Prosím o radu v případě mé babičky 83 let, kdy během posledního roku došlo k mentální změně k přístupu k sobě a k životnímu prostředí ve kterém žije. Přestala užívat předepsané léky a nechce navštěvovat obvodní ani kardiologickou ambulanci,kde má pravidelně docházet. Odmítá se na toto téma bavit s rodinou a nepřipustí naší pomoc. Jakým způsobem máme dále postupovat. Můžeme se na někoho obrátit? Děkuji Ivana Kozubová, Ostrava

Je otázkou, zda její rozhodnutí k uvedenému přístupu k životu je zcela dobrovolné, či pod vlivem psychické alterace, obojí je reálné. Vhodné by bylo probrat změnu s praktickým lékařem, který babičku pravděpodobně nejlépe zná, včetně jejího zdravotního stavu a je schopný situaci posoudit. Má případně kamarádky, mohly by se k problematice vyjádřit? Skutečně se nemusí jednat o patologii, ale reálné zhodnocení svého současného života.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: