Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Babička

6.9.2011 | Barbora

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat za jakých možností lze získat příspěvek na péči? Máme doma babičku,která byla celý život normální,poslední 2-3 roky po smrti manžela se zhoršila. Neslyší,neodpovídá,žije si ve svém světe.Pereme ji,obědy jsme jí objednali a ty jí dováží - už si ani neuvaří,uklízíme jí,chodíme nakupovat..prostě vše..ona už nedělá naprosto nic..ani neodpovídá..nerozumí..neslyší(má naslouchátko),nevidí (má brýle)..lže..vymýšlí si různé věci o sousedech (únosy..atd)..v obchodě se ztratí..nemá pojem o hodnotě peněz..
V rodině je dohoda - věcné břemeno (tzn. že babičku musíme nechat dožít v baráku..a nemůžeme ji dát do žádného ústavu)..To ani nechceme,proto se ptám jaké jsou předpoklady, že by jsme tento příspěvek mohli dostat?Děkuji za odpověď

Přečtěte si v rubrice nejčastější otázky Příspěvek na péči.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: