Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


babička

17.7.2014 | Jana Stránská

Dobrý den,moje babička,90 let prodělala v roce 2001 CMP,na levou stranu je nepohyblivá,,,přesto všechno jsme ji na pár let rozcvičili a rozmluvili,doonce i na záchod jezdila na vozíčku, Když nám začla na záchodě padat,asi před dvěma lety,tak se vše začlo zhoršovat.nyní je ve stádiu ležícím..Minulý rok ucpaná tepna na levé noze a narkóza, letos o velikonocích zaveden sten do ledviny a nalezen útvar na moč.měchýři,takže po měsíci vyndání stenu a kontroly pořád dokola,,,Taháme ji 3 lidi,jelikož se sama ani nepostaví,ani nesedne...po posledním vyndání stenu před dvěma týdny začaly u ní projevy zmatenosti,agrese,halucinace,bludy,nespavost,,,dostala buronil,s tím,že zatím nijak nezabírá,,,chce to asi čas,aby lékařka stanovila správně,co jí vlastně je,pořád by někam chtěla,neví kde se nachází,a pořád něco vidí a slyší,,,,vždycky přes den spala a teď je vzhůru do noci a vymýšlí,,,,,je to psychicky náročné a dlouhé.....Babička bydlí s mým bratrem,ale chodí o ní pečovat moje mamka,,,,,,babičky dcera,,kterou chvílemi nepoznává. Další její 3 děti jezdí jednou za rok a ani nezavolají v jakém je stavu,,,takže momentálně nemají ani tucha,co se u babičky děje....Babička přepsala před 10 lety svůj bat na bratra,který s ní bydlí.2+1 a to byl kámen úrazu,,,když má byt ,ať se stará,,,nevědí vůbec co to obnáší.Chci se zeptat,když by byla situace hodně neúnosná,jestli existuje nějaké adekvátní zařízení,kde by nám ji přijmuli,aniž bysme měli pocit,že jsme selhali?Snažíme se vše vyřešit v klidu,s empatickým přístupem a ikdyž se s mamkou u ní střídáme,tak jsme psychicky na dně,,,,což se odráží na našem zdravotním stavu.........Jsme z Ústí nad Orlicí,Pardubický kraj....děkuji za odpověď,,,

Bylo by vhodné nejdřív situaci probrat s ošetřujícím lékařem, který ji píše Buronil, kam by doporučoval případné umístění. Na domovy se zvláštním režimem Pardubicka se podívejte na http://www.zdravnet.cz/zdravotni_pece/pecovatelske_a_socialni_sluzby/ustavy_socialni_pece/pardubicky_kraj.html. Můžete se na zařízení zajet podívat a dle toho pak rozhodovat. (TT)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: